Barış Yemeğinde Ak Parti ve Hdp Gerilimi
Barış Yemeğinde Ak Parti ve Hdp Gerilimi , AK Parti'liler, HDP'lilere tepki göstererek salonu terk etti.

AK Parti milletvekilleri, HDP milletvekilleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti il teşkilat üyeleri, katıldıkları barış yemeğinde HDP-DBP propagandası yapılmasına tepki göstererek salonu terk etti. 

14 Yıllık Husumeti Sonlandıran Yemekte Gerginlik

Merkez Kayapınar ilçesindeki bir düğün salonunda iki aile arasında 14 yıldır devam eden husumetin sona erdirilmesi sonucu barış yemeği düzenlendi. Yemekte, 2 ailenin fertleri, Kur'an-ı Kerim'in altından geçtikten sonra salavatlar eşliğinde tokalaştı.

AKP ve HDP Heyetleri Aynı Yemekte Buluştu

Yemeğe, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ve Ebubekir Bal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, HDP Milletvekilleri Nimetullah Erdoğmuş, Musa Farisoğlu, İmam Taşçıer, Selçuk Mızraklı ile her iki aileye mensup vatandaşlar katıldı. 

Gerilimi Tetikleyen Söz, Zindandan Yeni Çıktı Oldu

Milletvekili Erdoğmuş, yemek öncesinde yaptığı konuşmada, HDP olarak halka borçları olduğunu belirterek, "Bu ülkeyi zulümden ve zorbalıktan kurtarıncaya kadar bu kardeşlik görevimizi yapmaya devam edeceğiz." dedi. Daha sonra "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuksuz yargılanan DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan'ın konuşmasını yapması için yapılan anonsta, "zindandan yeni çıktı" ifadesi kullanıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları