Chp İyi Parti İttifakı Sona Erdi / Millet İttifakı Neden Sona Erdi? İyi Parti ve Chp'nin Anlaşmak İçin Kurduğu Masa Dağıldı
Chp İyi Parti İttifakı Sona Erdi / Millet İttifakı Neden Sona Erdi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından başlatılan “Millet İttifakı”nın yerel seçimlerde de sürdürülmesiyle ilgili görüşmelere, genel başkan yardımcıları Koray Aydın ve  Oğuz Kaan Salıcı katılıyordu. İki genel başkanın Cumartesi akşamı yaptığı  “Gece zirvesi”nde ilerleme sağlanmış ve yeni yol haritasına göre” çalışmaların sürdürülmesi öngörülmüştü. 

Millet İttifakı Dağıldı

Millet İttifakı Dağıldı

İyi Parti ve Chp'nin Anlaşmak İçin Kurduğu Masa Dağıldı

Bugün iki siyasi parti arasında sabah başlayan ve öğleden sonra da devam eden görüşmeler de artık ilerleme sağlanamayacağı ortaya çıktı ve görüşmelere nokta konuldu. Olayın içinde olan bir CHP'li bir kaynak, SÖZCÜ'nün sorusu üzerine şunları söyledi: “İki tarafta masaya hakikaten uzlaşma, hesap yapmadan başarılı olmak üzerine oturmuştu.

Büyükşehirler dışındaki illerle de ilgili konuşalım dedik. Biz Balıkesir'de milletvekilimiz Ahmet Akın'ı adayımız olarak açıkladık. Bunun üzerine İYİ Parti de Balıkesir'de Milletvekili İsmail Ok'u aday gösterdi. Görüşmeler sırasında İsmail Ok'u adaylıktan çekeceklerini söylediler ama bunu yerine getirmediler. Tersine, bizden adayımızı çekmemiz için bastırdılar. Ankara'da kimin aday olması konusunda baştan bir şey söylemedik. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP'ye gelip Mansur Yavaş'ı aday olarak göstermek istediklerini söyledi. Ancak, öyle gelişmeler oldu ki, Mansur Yavaş'ı da Ankara'da dımdızlak bıraktılar.”

Meral Hanım’a jest olsun diye Kocaeli'yi İYİ Parti'ye bıraktık

Meral Hanım’a jest olsun diye Kocaeli'yi İYİ Parti'ye bıraktık. En son, Genel Başkan Yardımcımız Seyit torun'un memleketi Ordu'yu istediler onu da verdik. Koray Bey, Trabzon'un kendilerine bırakılmasını istedi, onu da yerine getirdik.

SARAY ENTRİKASI

“Ona rağmen İYİ Parti'de bazı kişiler, saray entrikasına mahkum oldular. İYİ Parti içinde seçimlerde işbirliği için candan çabalayanlar olduğu gibi bunun gerçekleşmemesini isteyen, çaresizliğin mimarı olanlar da var.

İYİ Parti'nin mevcut belediye başkanlarından CHP'den aday olmak isteyenleri bile partimize almadık.  Bunun ittifaka zarar vereceğini düşündük. Başarıya odaklı bir çalışma başlatılmıştı Ancak, kişiye odaklı bir anlayışla masayı yıktılar.  Bize göre İYİ Parti beka sorunuyla karşı karşıya. İttifakın bozulması, masanın dağılması da AKP-MHP ittifakının ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değil. Bize göre bunun sorumlusu da İYİ Parti'dir.

10'dan fazla ili İYİ Parti'ye bırakmıştık. Küçük meseleleri dağ gibi yapıp çözümün önünü tıkadılar.”

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları