Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da gençlerin sorularını yanıtladı. Program sosyal medyanın yanı sıra, tüm haber kanalları tarafından da canlı olarak yayınlandı.

Öğrenci Kızdan Erdoğan'a HDP Sorusu

Hacettepe Üniversitesi’nde okuduğunu söyleyen bir kadın öğrenci, Erdoğan’a, “HDP’yi PKK yanlısı, PKK uzantısı olarak söylüyorsunuz. İttifak partileri de teröre yandaş, diye ifade ediyoruz, söylüyorsunuz. Daha önce AK Parti de HDP ile temasta bulundu. Dünden bu güne ne değişti?” diye sordu.

“HDP, PKK’nın siyasi kanadıdır” diyerek soruya yanıt vermeye başlayan Erdoğan, “Zaman zaman siyasi kanadı olmayı bile hazmedemiyor. Çıkıyor kadın, ‘biz sırtımızı YPJ’ye PYD’ye dayadık’ diyor. Bu kadar hazımsız bir noktaya geldiler. Oraya sırtını dayadığını söylüyor. Akıllı bir siyasetçi olsa, sırtını oraya dayasan bile bunu söyleme” dedi.

Yanıtının devamında 15 Temmuz darbe girişiminden FETÖ ile mücadeleye, CHP, İYİ Parti ve HDP’ye ilişkin eleştirilerden PKK ile mücadeleye kadar birçok noktaya değinen Erdoğan, konuşmasının sonunda şu ifadeleri kullandı:

“Biz çözüm süreci noktasında da, orada tepe noktadan öte tabanı bütünleştirme hareketi olarak... Çözüm sürecini biz onlarla değil, Dolmabahçe’deki benim çalışma ofisimde bütün bu ülkedeki kanaat önderlerini oraya davet etme suretiyle yaptık.”

Erdoğan konuşmasının devamında HDP’yi kastederek, “Bunlar ne yazık ki, orada verilen kararlara sadık kalmadılar” şeklinde konuştu. Erdoğan konuşmasının son bölümünde, benzer bir görüşmenin HDP ile artık olmayacağını da söyledi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları