Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, bir polis memuru tarafından makamında uğradığı silahlı saldırıda şehit oldu
Polis Memuru Tarafından Vurulan  Rize Emniyet Müdürü Şehit Oldu

Enis Yıldırım'ın haberine göre, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, makamında bir polisin silahlı saldırısına uğradı. Olayda Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi de yaralandı. İddiaya göre, saldırı tayin sorunu yüzünden gerçekleşti. 

Silah seslerinin duyulmasının ardından binaya giriş çıkışlar kapatıldı.

Binadan, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin de aralarında bulunduğu 3 yaralı, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Olayın ardından çevik kuvvet ve özel harekat ekipleri binaya girdi.

Polis, bina ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. 

Bakan Soylu: 'Tedavileri Sürüyor'

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı için parti genel merkezine gelen İçişleri Bakanı Soylu, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ve 2 kişinin yaralandığı silahlı saldırıya ilişkin gazetecilere bilgi verdi.

Soylu, "Şu an hastanedeler. İnşallah kurtarmak için doktorlarımız çaba gösteriyor. Olayla ilgili derin ayrıntıyı arkadaşlar ifade edecekler. Bakan Yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz Rize'ye hareket ediyor" ifadelerini kullandı.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Kaldırıldığı Hastanede Şehit Oldu.

Doktorların çabalarına rağmen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Rize Valisi Kemal Çeber, il merkezine tayin olmak isteyen polis memurunun, olumsuz yanıt alınca saldırıyı gerçekleştirdiğini ifade etti. Çeber, saldırgan polis memurunun saldırıyı düzenleyene kadar sessiz sakin kendi halinde biri olarak bilindiği söyledi. 

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Şehit Emniyet Müdürü Verdi'nin 15 Temmuz'un kahramanlarından biri olduğunu ifade etti. Avcı, saldırının yayin isteği sebebiyl gerçekleştiğine dair bilgiler olduğunu söyledi. 

Altuğ VERDİ Kimdir?

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Altuğ VERDİ, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur.

1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir.

Ayrıca, Sayın İl Emniyet Müdürümüz ülkemizi ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sayın Müdürümüz, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları