Yapılan Son Anket Şaşırtıcı, Ak Parti Metropol Şehirleri Kaybediyor , Ankete göre İstanbul'da az bir fark ile AK Parti adayı, Ankara'da ise CHP adayı yarışı önde götürüyor.
Yapılan Son Anket Şaşırtıcı, Ak Parti Metropol Şehirleri Kaybediyor

Piar Araştırma, yerel seçime yönelik yaptığı son seçim anketi araştırma sonucunu yayımladı. Seçim anketi sonuçlarına göre, İstanbul'da AK Parti'nin, Ankara'da CHP'nin adayı önde. 

İmamoğlu ve Yıldırım Arasında Kıyasıya Mücadele

İmamoğlu ve Yıldırım Arasında Kıyasıya Mücadele

Araştırma, 19-22 Aralık tarihlerinde İstanbul'da 3 bin 120, Ankara'da 1950 kişiyle görüşülerek yapıldı. Anketin hata payı yüzde 1,8 olarak açıklandı. Buna göre İstanbul'da AK Parti'nin adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Binali Yıldırım'a oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 36,5. CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 33'le Yıldırım'ı takip ediyor. 

İstanbul Belediye Başkan Adayı Anket

İstanbul belediye başkanı kim olmadı? Ankete katıl fikrini belirt. Tarafını seç. Kazanan sen ol

Mansur Yavaş, Özhaseki'ye İnanılmaz Fark Atıyor / Son Anket

Mansur Yavaş, Özhaseki'ye  İnanılmaz Fark Atıyor / Son Anket

Ankara'da ise İstanbul'un tam tersi bir durum var. Başkentte CHP'nin İYİ Parti'nin de desteğini alan adayı Mansur Yavaş yüzde 41,9'la ilk sırada. AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki ise yüzde 35,2 olarak kayda geçti. 

Ankara Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı kim olmalı? Ankete katıl tarafını seç.

%23 Renk Vermedi / Kararsızlar

Öte yandan yapılan araştırmanın sonuçlarında dikkat çeken başka bir detay da kararsızların çokluğu oldu. Binali Yıldırım'a oy verip vermeme konusunda yüzde 16'lık kesim kararsız olduğunu belirtirken, aynı oran Ekrem İmamoğlu için yüzde 23 olarak belirlendi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları