Mirdesi Gençlerinden Yanmaz’a destek ziyaret
Şanlıurfa’nın büyük aşiretlerinden olan Mirdesi Aşiretine mensup Ray, Kaçan, Kapan ve Yakan ailelerinin gençleri Saadet Partisi Şanlıurfa birinci sıra Milletvekili adayı Mustafa Niyazi Yanmaz’ı ziyaret ederek destekte bulundular.

Gençler adına kısa bir konuşma yapan Ömer Yakan, “Mirdesi Aşiretine mensup Ray, Kaçan, Kapan ve Yakan aileleri gençleri olarak akrabamız olan sayın vekilimiz Mustafa Niyazi Yanmaz’a destek olmaya geldik. Siyaset sadece partizanlık anlamına gelmez. Akrabalık bizim için daha ön plandadır. Bu yüzden sayın vekilimize destek olmaya geldik” dedi.

Mirdesi Gençleri Ziyaretlerinden Bir Kare

Mirdesi Gençleri Ziyaretlerinden Bir Kare

Siyasi alanda etkili bir aşiret

Şanlıurfa, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Mersin illeri ile Ceyhan ve Tarsus ilçeleri başta olmak üzere hatırı sayılır nüfusa sahip aşiretler arasında gelen Mirdesi Aşireti siyasi alanda da belirleyici olma özelliğine sahip bir aşirettir. On binlerce oya sahip aşiretin bu seçimlerde de etkisi yabana atılacak gibi değil. Mirdesi Aşireti mensubu Hilvan bölgesinden Ray, Viranşehir bölgesinden Kaçan, Kapan ve Yakan ailelerine mensup gençler Yanmaz’a destek olacaklarını açıkladı.

Yanmaz Ziyaretten memnun oldu

Ziyaretten ve destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mustafa Niyazi Yanmaz, akrabalığın öneminde dikkat çekerek, “Bugün beni ziyarete gelen bu gençlerin hepsi pırıl pırıl gençler. Her biri ayrı bir alanda çalışıyor. Bu gençlerimizin daha sağlıklı bir geleceğe sahip olması çalışıyoruz. Bu çabamız bütün gençlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı bir gelecekte yaşamasıdır. İnşallah Allah’ın izniyle bu yolda başarılı olacağız” diye konuştu. 

Niyazi Yanmaz Esnaf Ziyareti

Niyazi Yanmaz ENSON Twitter Hesabında Ne Paylaştı?

Oyunu Verecekmisin?

Oyunu Verecekmisin?

Mustafa Niyazi Yanmaz Kimdir?

Mustafa Niyazi Yanmaz 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Şanlıurfa Bölgesi,1'nci sıradan millet vekili adayıdır.1955 yılında Şanlıurfa'da doğmuştur. Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Eczacılık Bölümünü bitirmiştir. 21. Dönem Fazilet Partisi Şanlıurfa Milletvekili olarak parlamentoda yer aldı. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

En Son Facebook Paylaşımı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları