Hatay Merkezli Depremde 3 Kişi Hayatını Kaybetti

Kahramanmaraş'tan Hatay'a geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son durumu aktardı. Bakan Soylu, "Alan taramasından sonra biri Antakya, biri Defne biri Samandağ olmak üzere 3 vatandaşımız hayatını kaybetti, 213 kişi hastaneye sevk edildi." ifadelerini kullandı.

Hatay Merkezli Depremde 3 Kişi Hayatını Kaybetti

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 şehri etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Hatay'da büyük hasara neden oldu. Şehirde binlerce bina yıkılırken, çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti.

HATAY 6.4 İLE SALLANDI
Depremin şokunu atlatamayan Hatay bir kez daha sallandı. Afad, Hatay'ın Defne ilçesinde saat 20.04'te 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin yerin 16.74 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

3 DAKİKA SONRA BİR DEPREM DAHA
6.4'lük büyük depremden 3 dakika sonra 20.07'de Samandağ merkezli 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. İkinci deprem yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Şehirde bazı binaların yıkıldığı belirtildi.

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Üst üste yaşanan depremlerin adından helikopterle Kahramanmaraş'tan Hatay'a geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son durumu aktardı. Bakan Soylu, "Alan taramasından sonra biri Antakya, biri Defne biri Samandağ olmak üzere 3 vatandaşımız hayatını kaybetti, 213 kişi hastaneye sevk edildi." ifadelerini kullandı.

"HASARLI BİNALARA GİRİLMESİ SON DERECE RİSKLİ"
Soylu, "Denizde suyun yükselmesi konulu uyarı Kandilli Rasathanesi'nden hem bize hem de 10'dan fazla ülkeye geçti. Daha sonra bu uyarı geri çekildi. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu akşam artçı depremler 26 defa daha tekrarladı. Riskli binalara girilmemesi gerektiği konusundaki uyarımızı bir kez daha tekrarlıyoruz. Girilmemesi gereken binalara girilerek eşya taşınılıyor. Bu son derece riskli." diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow