Kızılay Karaköprü'de depremzedelerin yaralarını sarıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu kentlerden Şanlıurfa’da yaralar sarılmaya çalışılıyor. Kızılay Karaköprü Şubesi, ilk andan itibaren ilçede depremzedelerin yardımına koşuyor. Kızılay ve gönüllülerden oluşan ekip, depremzedelere battaniye, ayakkabı ve temel gıda malzemeleri dağıtıyor.

Kızılay Karaköprü'de depremzedelerin yaralarını sarıyor
Türkiye, 6 Şubat Pazartesi günü 9 saat arayla iki ayrı depremle sarsıldı. 

Pazarcık merkezli 7,7 ve Elbistan merkezli 7,6 iki deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ gibi kentlerde büyük yıkımlara yol açtı.

Deprem nedeniyle can kayıpları ve yaralı sayısı giderek artarken, afetzedeler koordineli bir şekilde bölge dışına tahliye ediliyor.

Yıkımın yaşandığı bölgelerde bir yandan arama kurtarma çalışmaları sürerken diğer yandan depremzedelerin yaraları sarılmaya çalışılıyor.

Arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı açıklanan Şanlıurfa’nın çeşitli noktalarında çadırlar kuruldu. Depremden etkilenen vatandaşlar güvenli alanlarda konaklıyor. 

Bunun yanında sokakta bekleyişini sürdüren birçok kişi de var. Kurum ve kuruluşlar, depremden etkilenen vatandaşlara gıda ve kışlık malzeme yardımlarını sürdürüyor.

Kızılay Karaköprü’de temel ihtiyaçları karşılıyor

Kızılay Karaköprü Şubesi, ilk andan itibaren ilçede battaniye ve ayakkabı gibi malzeme desteklerinde bulundu. Şube Başkanı Osman Aslan koordinesinde Kızılay ekipleri, güne iki öğün çorba ve ekmek ile 1 öğün yemek dağıtımı yapıyor. Bunun yanında çocuklar için süt, mama ve ıslak mendil gibi temel ihtiyaç malzemelerini depremzedelere ulaştıran Kızılay Karaköprü Şubesi, kazı çalışmalarını yapan kurtarma ekiplerine de su ve yemek dağıttı.

Aslan: Hepimize büyük geçmiş olsun

Kızılay Karaköprü Şube Başkanı Osman Aslan, “Yaşanan felaketten dolayı hepimiz çok üzgünüz. İlk andan itibaren depremzedelerin yardımına koşarak temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz, gece gündüz Karaköprü’de depremden etkilenen vatandaşlarımızın yardımına koşarak onlara temel ihtiyaç malzemeleri ulaştırıyor. Hepimize büyük geçmiş olsun, Allah bir daha böyle bir felaket yaşatmasın bize. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yararı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow