ŞUSKİ 1 Haftadır Aradığı Su Şebekesini Bulamadı

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesinde komedi filmlerine konu olacak bir olay yaşanıyor,

ŞUSKİ 1 Haftadır Aradığı Su  Şebekesini Bulamadı

 Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) yeni açılan iki dükkan için su şebekesini çekmek amacı ile kazı çalışması yaptı ancak projeye göre olması gereken su şebekesi boru hattı yerinde olmadığı için ekipler yolu bir haftadır köstebek yuvasına çevirdi ancak şu borusuna rastlayamadılar.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz hafta Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Evren Sanayi Sitesi 21 sokakta yeni iş yeri açan iki esnaf su şebekesi çekmek istemis bunun için başvuruda bulunduğu ŞUSKİ'ye 2 bin 700 TL ödeme yaptıktan sonra ŞUSKİ'ye bağlı ekipler yanlarına su şebekesinin projesini de alarak söz konusu sokağa giderek yeni çekilecek su borusu için kazı çalışması başlattı ancak ne olduysa bundan sonra oldu! Çünkü projeye göre olması gereken yerde su borusu yoktu!  

Çaresiz kalan ekipler bölgede bulunan esnaftan su şebekesini nereden çektiğini sorarak farklı yerlerde kazı çalışması yaptı ancak nafile yaklaşık bir hafta boyunca iki iş makinesi ile yolu köstebek yuvasına çeviren ekipler bir türlü su şebekesine rastlayamadı.

Çevrede bulunan esnafın iddiasına göre söz konusu iş yerlerinin yapımı esnasında müteahhit firma tarafından projeye göre döşenmesi gereken su şebekesi çekilmemiş ve bu şekilde hem Belediye hem bölge esnafı zor durumda bırakılmıştır. 

ŞUSKİ ekipleri yaklaşık bir haftadan bu yana iki iş makinesi ile sürdürdükleri kazı çalışmaları devam ederken hala su şebekesine rastlanmadı.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0