Tefecilerin Eline Düşen İşadamının Yardım Çığlığı

Şanlıurfa’nın tanınan  iş adamı Abdülkadir DEVRAN bir kumpasın ve Tefecilerin ağına  düştüğünü ve uzun zamandır tek başına mücadele ettiğini ifade etti.

Tefecilerin  Eline Düşen İşadamının Yardım Çığlığı

Şanlıurfa'da Özel Eğitim Okulu Sahibi ve Aynı Zamanda Müteahhitlik ve Cafe Restoran Sahibi işadamı Abdülkadir Devran idaasına göre geçen yıl Pandemi nedeni ile özel okulların kapanması ile ekonomik kriz ile yüz yüze kaldı yapmakta olduğu inşaatta ekonomik krizden dolayı aksamalar yaşanmaya başlayınca yaklaşık 3 milyon civarında borç aldı borçların faizlerini ödemekte zorlanınca daireleri ve araçları tefeciler tarafından elinden alındı.

Devran, yaklaşık 10 ayda büyük bir çıkmazın içine girdi inşaatta çalışan işçisi ve dershanede çalışan öğretmenler dahil hiç kimseye ödeme yapamaz hale geldi. Evini araçlarını yaptığı daireleri tefecilere kaptıran, Devran tüm mallarını ve araçlarını verdiği halde tefecilerin baskı ve tehditlerinden kurtulamayan Devran her an ölüm korkusuyla yaşadığını söyledi.

İşadamı Devran, geçen yıldan bu yana yaşadıklarını edessahaber muhabiri'ne anlattı. Devran şirketinin yaklaşık 10 yıldır özel eğitim hizmeti verdiğini  her yıl yaklaşık 5 milyon TL’nin üzerinde cirosu olan, vergisini ödeyen bir şirket olduğunu ifade etti.  25 ocak 2019’a kadar vergi ve SGK borcu olmayan bir firmaydık,Urfa’da yapmakta olduğum inşaatı bitirebilmem için bir kaç şahıstan araç ve para aldım almış olduğum araçlar ve paralar  karşılığında çek verdim teminat olarak yapmış olduğum dairelerden teminat olarak çok sayida tapular ve araçlar  verdim ayrıca    almış olduğum paralardan fazlasını faiz olarak ödediğim halde yinede tefecilere vermiş olduğum mallarımı geri alamadım  tefecilerin elinde olan ve teminat olarak vermiş olduğum yaklaşık olarak 5 milyon civarında  daireleri dükkanlari ve araçlarımı ellerinden alamadım mallarımı her istedikçe tehdit edildim ve tehditlerden dolayı evimi işimi bırakıp il dışına kaçmak zorunda bırakıldım.

“BİR AN ÖNCE ADALETİN KARŞISINA ÇIKIP CEZALARINI BULMALARINI İSTİYORUM”

Devran, “Bunlar tefecilik yapıyorlar ama mağdur alan biziz. Bu insanlar yüzünden şu anda 50-60 insan mağdur. Şu anda hem ölüm hem huzursuzluk hem bugün olmazsa illaki yarın bir felaket olacak. Bunu seziyorum. Mağduriyetimin giderilmesini, bu insanların cezalarını çekmelerini istiyorum. Şu an maddiyatın peşinde değilim, manevi olarak bitmiş vaziyetteyim yuvam dağıldı eşim çocukları alıp evi terk etti.  bir an önce adaletin karşısına çıkıp cezalarını bulmalarını istiyorum” diye konuştu.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
1
love
4
funny
3
angry
6
sad
7
wow
0