Urfa'da Alimlerden Aşı Olun Çağrısı

Şanlıurfa Türkiye'de 81 il arasında en az aşılama oranına sahip il. Kentteki insanların yarısı bile aşı yaptırmadı. Fıstık aşısı yaptıran Urfalılar korona aşısı yaptırmıyor.

Urfa'da Alimlerden Aşı Olun Çağrısı

Türkiye'de korona risk haritasında kırmızı kalan tek il olan Şanlıurfa'da aşılama seferberliğine din alimleri de destek veriyor.

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde sağlık teşkilatı, güvenlik birimleri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının aşılanma oranını yükseltmeye yönelik çabalara bir destek de Şanlıurfa'da yaşayan kanaat önderi Alimlerden geldi. Şanlıurfa'da farklı eğitim merkezlerinde görev yapan 4 Alim, koronavirüs salgınını önlemeye yönelik dünya çapında kabul gören en önemli tedbirin aşı olduğunu, genel kabul gören bu tedbire uymanın ise tüm Müslümanlar için vacip hükmünde olduğunu söylediler.

Şanlıurfalı büyük din alimlerinden İzzeddin Aksan, Salih Turgut, Bahaddin Parlakçı ve Ahmet Demirdöğen aşı olmanın dinen gereklilik olduğunu belirterek, "Başkalarının vebaline girmemek için aşı olun" çağrısında bulundu.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0