Urfa'da Sel Felaketinde Ölenlerin İsimleri Açıklandı

Şanlıurfa'da dün geceden beri etkisini sürdüren sağanak yağış sele neden oldu. Kentte 12 kişi hayatını kaybederken, vefat eden 11 kişinin de kimlikleri belirlendi.

Urfa'da Sel Felaketinde Ölenlerin İsimleri Açıklandı

Deprem bölgesinde etkili olan şiddetli yağış can kayıplarına yol açtı. Adıyaman'da bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti. Şanlıurfa'da ise sel nedeniyle 12 kişi yaşamını yitirdi. Kayıp 5 kişi için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

ŞANLIURFA'DA HAYATINI KAYBEDENLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Depremin ardından sel felaketinin yaşandığı Şanlıurfa'da hayatını kaybeden 12 kişiden 11'inin isimleri belirlendi. Sel sularına bodrum katta yakalanan 5 kişilik yabancı uyruklu ailenin de hayatını kaybettiği felakette ölenlerin isimleri şu şekilde açıklandı:

"Kibar Polat, Naile Polat, Emine Başbuğ, Muhammed Sabuncu, Ömer Faruk Bayaslan, Halil Çoban, Beyem El Derviş, Futeyim El Şahir, Zehra El Beyt, Teybe El Derviş ve Halit El Derviş."

KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Kentte ekipler mahsur kalan vatandaşlar için seferber olmuş durumda. Kurtarma çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, bot ve vinçlerle vatandaşları evlerinden tahliye ediyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow