Yerli Kripto Borsasına Siber Saldırı

Yerli kripto para borsası BtcTurk, 22 Haziran 2024 tarihinde platformlarına yönelik bir siber saldırı tespit ettiklerini duyurdu.

Yerli Kripto  Borsasına Siber Saldırı

Şirketten saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, "Ekiplerimiz platformumuzdan kontrol dışı çekimler yapılmasına sebep olan bir siber saldırı yaşandığını tespit etmiştir. Söz konusu siber saldırıdan sadece 10 adet kriptoparanın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmı etkilenmiş olup, varlıkların çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvendedir. BtcTurk'ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir" ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, ekiplerin konuya dair detaylı araştırmalarını sürdürdükleri ve resmi makamlarla iletişime geçtikleri belirtildi. Tedbir olarak kriptopara yatırma ve çekme işlemleri geçici olarak durdurulmuş olup, çalışmalar tamamlandıktan sonra işlemler yeniden açılağı duyuruldı.

Kripto para borsası, daha sonra yaptığı bir başka açıklamada, "Gerekli tüm güvenlik kontrolleri ve prosedürler tamamlandıktan sonra kriptopara yatırma ve çekme işlemleri yeniden açılacaktır. Bu işlemlerin yaklaşık 6 saat sürmesi öngörülmektedir. Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri ise kesintisiz devam etmektedir. Güncel durumu bilgilerinize sunar, anlayışınız için teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow